RumeliSE 2021 Daveti

Değerli Meslektaşımız,

İstanbul Medeniyet Üniversitesi ev sahipliğinde, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, RumeliDE Dil ve Edebiyat Araştırmaları Dergisi ve RumeliYA Yayıncılık - Publishing işbirliği ile dil, edebiyat ve çeviri alanlarında çalışan bilim insanlarını bir araya getirmeyi amaçlayan ve 26-27 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşecek olan III. Uluslararası Rumeli [Dil, Edebiyat ve Çeviri] Sempozyumunu düzenlemekten büyük onur duyuyoruz.

Sempozyumun amacı dil, edebiyat ve çeviri alanlarında çalışan bilim insanlarını bir araya getirerek bu alanlara özgü araştırma yöntemlerini ve kuramları yeniden gözden geçirmek, ortaya çıkan yeni eğilimleri saptamak, edebiyata, kültüre ve her ikisini bünyesinde barındıran çeviriye ilişkin temel güncel sorunları ele almak, kısacası bu alanlarda geçmişi ve bugünü eleştirel bir bakışla değerlendirmek ve geleceğe ilişkin öngörülerde bulunmaktır. Temennimiz, sempozyumun dinamik bir tartışma ortamı yaratarak yepyeni bakış açılarına ve önerilere zemin hazırlaması, geçmiş ile bugünün, eski ile yeninin, geleneksel ile modernin ikili karşıtlıklar biçiminde değil de bir devamlılık ilişkisi biçiminde ele alınmasına katkıda bulunmaktır.

Dil, edebiyat ve çeviribilim alanlarında önemli isimlerin açılış konuşmalarıyla şereflendirecekleri III. Uluslararası Rumeli [Dil, Edebiyat ve Çeviri] Sempozyumuna bildirilerinizle katılmanız bizleri mutlu edecektir.

Sempozyum hakkında ayrıntılı bilgiye rumelise.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

Doç. Dr. Yakup YILMAZ
Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı

Resim
Bu içerik 16.03.2021 tarihinde yayınlandı ve toplam 1978 kez okundu.